Szary grys granitowy Dalmatyńczyk
Szary grys jest kamieniem wydobywanym w Polsce, w mieście Strzegom. Szary granit wykorzystywany jest do produkcji wielu rzeczy. Można z niego wykonać granitowe blaty i parapety kamienne, płytki chodnikowe i ścienne, a także kamień ogrodowy w postaci grysu. Grys powstaje w wyniku kruszenia brył w kruszarce na różne wielkości (frakcje).
Grys granitowy szary strzegomski można kupić w dwóch rozmiarach. Mniejszy – 8-16 i większy – 16-22. Materiał ten charakteryzuje się bardzo niską ceną, świetnym wyglądem i wysoką trwałością. Żwir strzegomski można zakupić przy większych zamówieniach.
Żwir granitowy szary dalmatyński – właściwości
Żwir strzegomski powstaje w wyniku kruszenia brył w kruszarce na różne wielkości (frakcje). Grys powstaje poprzez kruszenie brył w kruszarce na różne wielkości. Granit szary strzegomski można kupić w dwóch rozmiarach, 8-16mm i 16-22mm. Materiał ten charakteryzuje się bardzo niską ceną, świetnym wyglądem i wysoką trwałością. Do większych zamówień można dokupić grys strzegomski. Szary granit (dalmatyńczyk) o bardzo ładnej strukturze kryształów i dobrej jednorodności idealnie nadaje się na kostkę brukową i drogową, płytki podłogowe lub brukowaną warstwę podbudowy chodników. Nadaje się również do wyrobu zawieszek z kamienia ogrodowego, i nadaje się również do produkcji kostki brukowej lub kostki brukowej w gospodarstwach wiejskich.

Kamienie z szarego grysu granitowego mają charakterystyczny szary kolor z czarnymi plamkami, które są wynikiem działalności wulkanicznej w tym regionie. Warto zaznaczyć, że kamienie te charakteryzują się dużą stabilnością, dlatego mogą być wykorzystywane do budowy murów. Istnieją również żwirownie w innych kolorach, takich jak granit brązowy czy czerwony.
Należy podkreślić, że szary granit jest bardzo trwałym materiałem, który dobrze znosi agresję chemiczną, a długotrwałe w czasie formacje nie zmienią swojego pierwotnego wyglądu. Jedynym negatywnym efektem mogą być powtarzające się uszkodzenia mechaniczne po zastosowaniu na nim ekstremalnych obciążeń. Kostka granitowa powinna być układana w miejscach, gdzie poziom wody nie przekracza zazwyczaj górnych warstw gruntu, aby uniknąć ewentualnego przenikania wilgoci przez kanały kapilarne.