Szary grys granitowy Dalmatyńczyk

Szary grys jest kamieniem wydobywanym w Polsce, w mieście Strzegom. Szary granit wykorzystywany jest do produkcji wielu rzeczy. Można z niego wykonać granitowe blaty i parapety kamienne, płytki chodnikowe i ścienne, a także kamień ogrodowy w postaci grysu. Grys powstaje w wyniku kruszenia brył w kruszarce na różne wielkości (frakcje).

Grys granitowy szary strzegomski można kupić w dwóch rozmiarach. Mniejszy – 8-16 i większy – 16-22. Materiał ten charakteryzuje się bardzo niską ceną, świetnym wyglądem i wysoką trwałością. Żwir strzegomski można zakupić przy większych zamówieniach.

Żwir granitowy szary dalmatyński – właściwości

Żwir strzegomski powstaje w wyniku kruszenia brył w kruszarce na różne wielkości (frakcje). Grys powstaje poprzez kruszenie brył w kruszarce na różne wielkości. Granit szary strzegomski można kupić w dwóch rozmiarach, 8-16mm i 16-22mm. Materiał ten charakteryzuje się bardzo niską ceną, świetnym wyglądem i wysoką trwałością. Do większych zamówień można dokupić grys strzegomski. Szary granit (dalmatyńczyk) o bardzo ładnej strukturze kryształów i dobrej jednorodności idealnie nadaje się na kostkę brukową i drogową, płytki podłogowe lub brukowaną warstwę podbudowy chodników. Nadaje się również do wyrobu zawieszek z kamienia ogrodowego, i nadaje się również do produkcji kostki brukowej lub kostki brukowej w gospodarstwach wiejskich.

Kamienie z szarego grysu granitowego mają charakterystyczny szary kolor z czarnymi plamkami, które są wynikiem działalności wulkanicznej w tym regionie. Warto zaznaczyć, że kamienie te charakteryzują się dużą stabilnością, dlatego mogą być wykorzystywane do budowy murów. Istnieją również żwirownie w innych kolorach, takich jak granit brązowy czy czerwony.

Należy podkreślić, że szary granit jest bardzo trwałym materiałem, który dobrze znosi agresję chemiczną, a długotrwałe w czasie formacje nie zmienią swojego pierwotnego wyglądu. Jedynym negatywnym efektem mogą być powtarzające się uszkodzenia mechaniczne po zastosowaniu na nim ekstremalnych obciążeń. Kostka granitowa powinna być układana w miejscach, gdzie poziom wody nie przekracza zazwyczaj górnych warstw gruntu, aby uniknąć ewentualnego przenikania wilgoci przez kanały kapilarne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *