Regeneracja pomp hydraulicznych

To operacja, z której nie wszystkie firmy zdają sobie sprawę. Naprawę pomp hydraulicznych wykonuje się, ponieważ konieczne jest utrzymanie urządzenia w dobrym stanie przez jak najdłuższy czas.

Pompy można podzielić na sześć podstawowych rodzajów: pompy o przepływie osiowym; pompy odśrodkowe (promieniowe); pompy hydraulicznej o przepływie mieszanym; pompy zębate; pompy tłokowe i inne odmiany. Regenerowana pompa hydrauliczna musi być zawsze zgodna z przepisami dotyczącymi określonej grupy urządzeń, w ramach której firma funkcjonuje i wykonuje pracę na co dzień.

Regeneracja pomp hydraulicznych przebiega w trzech etapach: czyszczenie wstępne urządzenia (usunięcie ciał obcych i pyłu); płukanie układu hydraulicznego gazem lub cieczą pod ciśnieniem; czyszczenie wtórne (usunięcie ścierniwa); płukanie układu hydraulicznego (usunięcie zanieczyszczeń)i wreszcie testowanie pompy hydraulicznej.

Etapy naprawy i regeneracji pomp hydraulicznych

Pierwszy etap jest w zasadzie praktykowany w celu usunięcia wszelkich luźnych zanieczyszczeń i kurzu z urządzenia i oczyszczenia go do dalszej pracy. Usuwanie ciał obcych jest ważne, ponieważ mogą one uszkodzić wnętrze urządzenia, prowadząc do nieodwracalnych procesów. Z tego powodu zawsze musi istnieć bezpieczna siatka, która uniemożliwi dostęp do małych części i elementów, które mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie układu hydraulicznego. Duże elementy po prostu wpadają przez siatkę. Aby regeneracja nie tylko dobrze wyglądała, ale także aby mieć pewność, że pracuje się na sprzęcie wysokiej jakości, pochodzącym od renomowanych producentów, firmy często sięgają po wytrząsarki przemysłowe. Ta klasa maszyn sprawdziła się jako bardzo skuteczna metoda usuwania rdzawych cząstek z urządzeń, pozostawiając je czyste i gotowe do dalszej eksploatacji.

Drugi etap realizowany jest za pomocą pomp hydraulicznych. W zależności od typu, może być on wykonywany za pomocą cieczy pod ciśnieniem lub sprężonego gazu (pary). W obu przypadkach należy najpierw sprawdzić, czy nie ma przeszkód do regeneracji i ustalić, jakie urządzenie jest stosowane w danej jednostce i do jakich celów. Następnie należy dowiedzieć się, czy są one zgodne z warunkami technicznymi dla tego typu urządzeń. Konieczne jest zrozumienie, jak długo trwa cały proces i ile trzeba za niego zapłacić. Jeśli takie szczegóły nie są dostępne, to najprawdopodobniej tego typu maszyny nie istnieją w Twojej firmie, co oznacza, że wydajność funkcjonuje w inny sposób (na przykład czyszczenie ręczne).

W niektórych przypadkach, czyszczenie wtórne może można wykonać poprzez zastosowanie hydrofrakcji, która jest ostatnim procesem w regeneracji pomp.

Metoda ta nie jest powszechna, stosuje się ją tylko w przypadku szczególnie skomplikowanych elementów. Efektem będzie dodatkowe czyszczenie urządzenia o bardzo wysokim stopniu czystości. Czyszczenie i naprawa pomp hydraulicznych: kilka interesujących faktów

Podczas regeneracji ważne jest, aby zapewnić, że wydajność pompy zostanie przywrócona. Usunięcie zanieczyszczeń z wnętrza urządzenia może spowodować zużycie części lub ich poluzowanie, co oznacza, że nawet małe kawałki kurzu mogą doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Dlatego po regeneracji takiego sprzętu w układzie hydraulicznym nie mogą znajdować się żadne nowe zanieczyszczenia.

Konserwacja pomp hydraulicznych

Nazywa się to regularnym zabiegiem konserwacyjnym – czyszczeniem i smarowaniem sprzętu. Pozwala to na wydłużenie jego żywotności i zwiększenie niezawodności pracy wykonywanej przez to urządzenie przez wiele lat. Zwykle odbywa się to raz na 12 miesięcy w normalnych warunkach. Wykonując tę procedurę w odpowiednim czasie i regularnie, można uniknąć dodatkowych problemów z urządzeniem.

Regularna konserwacja pomp hydraulicznych przeprowadzana jest przy użyciu specjalnego sprzętu do obróbki, który wchodzi w skład standardowego zestawu narzędzi firmy. Przy odpowiedniej opiece może on być używany przez wiele lat, dzięki czemu nie trzeba kupować nowego co trzy miesiące. Aby utrzymać wydajność tego urządzenia, istnieje kilka sposobów, aby wykonać regularne czyszczenie i smarowanie. Należy wybrać odpowiednią metodę w zależności od potrzeb i dostępnego sprzętu w firmie. Zazwyczaj proces ten nie zajmuje więcej niż 1 godzinę rocznie.

Koszt naprawy pomp hydraulicznych

Koszty związane z regeneracją pomp hydraulicznych są również różne i zależą od wielu czynników. Oznacza to, że należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły przy podejmowaniu decyzji o tym, jaki sprzęt wykorzystać do regeneracji. Oczywiście maszyny mogą znacznie różnić się ceną, jednak każda z nich ma swoje wady i zalety, dlatego wybór powinien być podejmowany z rozwagą. Jeśli zastanawiasz się, ile będzie kosztować naprawa pomp hydraulicznych, odpowiedź brzmi, że w dużej mierze zależy to od rodzaju potrzebnego sprzętu. Dotyczy to również ceny zakupu oraz ilości części zamiennych potrzebnych do regeneracji. Koszty naprawy mogą wahać się od kilkuset dolarów (w przypadku urządzeń wymagających minimalnych nakładów pracy) do kilku tysięcy (gdy konieczna jest wymiana kilku elementów ze względu na ich uszkodzenie).

Z regeneracją wiążą się również inne koszty, takie jak zakup specjalnych urządzeń potrzebnych do konserwacji, koszty transportu, jeśli jest konieczny, oraz opłacenie pracowników wykonujących te czynności.

Najlepszą radą byłoby zaangażowanie specjalistów lub doświadczonych firm w celu uzyskania wysokiej jakości usług w przystępnych cenach. Ta ostatnia opcja powinna być wybrana tylko po dokładnym rozważeniu, ponieważ nie wszystkie oferty są szczególnie atrakcyjne.

Korzyści płynące z zastosowania regenerowanych pomp hydraulicznych są oczywiste – dłużej zachowują one swoje pierwotne właściwości użytkowe, co zapewnia większą wydajność podczas pracy maszyn. Wpływa to pozytywnie na wskaźniki wydajności w firmach produkcyjnych. Używane komponenty są tańsze od nowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *