Ogrodowe lampy solarne, czyli jak stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim ogrodzie?

stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim ogrodzie?

Bardzo popularne w ostatnich czasach lampy solarne niebawem prawdopodobnie całkowicie zawojują ogrodnictwo pod kątem oświetlenia. Stoi za tym szereg wiążących się z nimi zalet. Oświetlenie solarne jest stosunkowo tanie w zakupie i w zasadzie darmowe w eksploatacji. Nie wymaga ono podpięcia do instalacji elektrycznej, a tym samym lampa świeci, nie zużywając prądu. Duże oszczędności mamy tutaj również w montażu, gdyż nie trzeba ciągnąć do tych lamp kabli. Oświetlenie solarne jest więc przede wszystkim ekonomiczne, jednak jest to dopiero pierwsza z jego zalet. Latarnia solarna to również ekologia. Czerpiemy tutaj z odnawialnego źródła energii, jakim jest Słońce, stąd też oświetlenie to jest przyjazne dla środowiska. Kolejnym plusem jest łatwy montaż, zwłaszcza małych lampek solarnych, które po prostu wbijamy w ziemię. Większe latarnie solarne, również te wyglądające jak klimatyczna lampa uliczna, wymagają solidniejszego zamontowania, nadal jednak unikamy trudności z podpinaniem do instalacji elektrycznej. To sprawia, że oświetlenie solarne możemy zastosować wszędzie tam, gdzie położenie instalacji elektrycznej jest trudne do wykonania, nieopłacalne lub też niemożliwe. Lampa solarna może znajdować się nawet z bliskiej odległości od zbiorników wodnych i nie musimy martwić się o awarię instalacji. To wszystko sprawia, że oświetlenie solarne z roku na rok zyskuje na popularności i przyozdabia coraz więcej ogrodów, balkonów, taras czy też całych posesji.

Latarnia solarna – klasyka aranżacji ogrodu

Bardzo modna ostatnio latarnia solarna LED łączy w sobie aspekty praktyczne i dekoracyjne. Przede wszystkim jest piękną, nietuzinkową ozdobą ogrodu. Latarnie te mogą mieć różny wygląd i spełniać różne funkcje. Mogą być montowane w danych zakątkach ogrodu na stałe lub też mogą być przenoszone z miejsca w miejsce, możemy je zawiesić lub też postawić. Możliwości jest wiele, kształtów i designów latarni solarnych również. Solarna lampa świeci delikatnym, nienachalnym światłem tworząc w rezultacie bardzo nastrojowy klimat w ogrodzie. Oświetlenie jest jedną z podstaw aranżacji każdej przestrzeni, zarówno wewnątrz budynków, jak i wokół nich. W związku z tym już za sprawą samego światła możemy stworzyć wyjątkowe, przepełnione magią miejsce do odpoczynku z bliskimi oraz spotkań ze znajomymi. Lampa solarna to jeden z bardzo prostych i skutecznych sposobów na uzyskanie takiego efektu. 

Niepodważalną zaletą jest brak konieczności podpinania lamp solarnych do instalacji elektrycznej, co sprawia, że jeśli zamarzy nam się zmiana wystroju naszego ogrodu, wówczas bez problemów możemy przestawić również lampy. Lampa solarna świetnie nadaje się do aranżacji przy zbiornikach wodnych. Jeśli chcemy oświetlić nasze ogrodowe oczko wodne, wówczas taka lampka może znajdować się naprawdę blisko wody bez obaw o zwarcia.

Jak zamontować oświetlenie solarne?

Oświetlenie solarne jest bardzo proste w montażu. Solarna lampa świeci bez konieczności doprowadzania przewodów zasilających i poza zerowymi rachunkami za prąd z tytułu tego oświetlenia, mamy również ułatwiony proces montażu. Jeżeli montujemy latarnię solarną na słupie oświetleniowym, rurze czy budynku, wówczas wystarczy dołączony do zestawu uchwyt oraz podstawowe narzędzia. Lampę montujemy za pomocą śrub montażowych. W przypadku małych, ogrodowych lampek solarnych, po prostu wbijamy je w ziemię. Solarna lampa świeci po zmierzchu, wykorzystując nagromadzoną w ciągu dnia energię słoneczną, która za sprawą ogniwa fotowoltaicznego jest przetwarzana w energię elektryczną. Istotne jest więc w przypadku tego oświetlenia ulokowanie go we względnie nasłonecznionym miejscu. Użytkowanie lamp solarnych jest w zasadzie bezobsługowe. Lampy same włączają się po zmierzchu, wykorzystując zmagazynowaną w ciągu dnia energię. Niektóre modele posiadają dodatkowo czujnik ruchu, który sprawia, że lampa solarna włącza się po wykryciu w niedalekiej odległości ruchu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *