Stalowe szafy i regały – co musisz o nich wiedzieć?

Szafki i półki występują we wszystkich rozmiarach i kształtach. Niektóre oferują lepsze bezpieczeństwo niż inne, podczas gdy niektóre oferują lepszą ochronę przechowywanych przedmiotów przed kradzieżą, pożarem lub szkodami wyrządzonymi przez wodę. Czasami nie jest łatwo dokonać wyboru i istnieją pewne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem konkretnego produktu:

Więc co musisz wiedzieć o stalowych szafkach i regałach? Dowiedz się poniżej:

Waga szafki – jeśli jest zbyt ciężka dla jednej osoby, aby ją unieść, to z pewnością będzie niemożliwa dla kilku osób, aby ją ukraść. Może to być ważny czynnik w miejscach takich jak biura, gdzie kradzieże zdarzają się często lub jeśli Twój magazyn znajduje się w obszarach o wysokiej przestępczości. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze skonstruowane szafy powinny być zbyt ciężki, aby go przenieść bez wózka widłowego lub kilku osób.

Materiały użyte do wykonania szafki – szafki magazynowe i jednostki półek występują w wielu różnych materiałach, w tym drewnie, stali i plastiku. Niektóre są bardziej bezpieczne niż inne – na przykład stal jest ogólnie uważana za najlepszy wybór, ponieważ nie jest łatwa do przecięcia lub złamania w przeciwieństwie do innych materiałów.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, ważna jest grubość. Im grubszy jest materiał w jego najsłabszym punkcie (zamek), tym trudniej będzie potencjalnym złodziejom się przez niego przedostać. W niektórych przypadkach dodatkowe zabezpieczenia, takie jak zawiasy zamontowane po obu stronach, mogą zapewnić dodatkową ochronę przed kradzieżą.

Jakie punkty dostępu są potrzebne? 

To zależy od tego, czego oczekujesz od szafy. Jeśli potrzebujesz częstego dostępu do zawartości szafki, najlepsze będą drzwi otwierane na korytarz lub do wewnętrznego pomieszczenia. Drzwi otwierane do wewnątrz (z zawiasami od wewnątrz) nie są łatwe do wyłamania i mogą być zabezpieczone przed kradzieżą dodatkowymi zamkami i kratami. Drzwi, które otwierają się na zewnątrz (zawiasy na zewnątrz) oferują łatwy dostęp do tego, co jest przechowywane w Twoim magazynie, ale mogą również ułatwić złodziejom wyrwanie szafek z ich kotwic, po prostu otwierając je i ciągnąc do siebie.

Zamki 

To też zależy od tego, czego oczekujesz od swoich szafek. Dla dodatkowej ochrony poszukaj jednostek ze specjalnymi mechanizmami blokującymi drzwi, abyś mógł zablokować każde drzwi z osobna – to zapewnia dodatkowa warstwa bezpieczeństwa w stosunku do szafek, które posiadają tylko jeden zamek.

Zakotwiczenie szafki 

Jest to ważne, ponieważ jeśli szafka nie jest mocno przymocowana do swojej podstawy, może być łatwo przeniesiona przez złodzieja, który ma wystarczająco dużo siły i determinacji. Na przykład, płynne gwoździe lub inne łączniki powinny być używane do mocowania szafek do ścian lub podłóg – po zainstalowaniu, te elementy będą utrzymywać szafki bezpieczne, ponieważ tworzą one więź między klejem a podłogą / ścianą, dopóki nie wyschną i nie stwardnieją.

Dla dodatkowego bezpieczeństwa możesz zainstalować stalowe liny wewnątrz każdej szafki i połączyć je z kłódkami przez wywiercone otwory – to sprawia, że złodziejom jest o wiele trudniej po prostu podnieść Twoją przestrzeń magazynową i uciec z nią. Ten typ zakotwiczenie jest jeszcze ważniejsze, jeśli magazyn znajduje się w miejscu o wysokiej przestępczości lub w obszarze zagrożonym.

Co o ochronie przeciwpożarowej? 

Powszechny błąd ludzie robią gdy kupujący stali gabinety i odkładać jednostki dla ich domów jest że myśleć jeżeli one są ognioodporni (lub ognioodporny), then ja znaczyć one są także kradzieżą odporni. To założenie nie odnosi się jednak do wszystkich produktów – niektóre metalowe chronią odzież przed ogniem lepiej niż inne, co może być bardzo niebezpieczne w sytuacjach awaryjnych. Przyjrzyj się dokładnie metce produktu, aby sprawdzić, jak dobrze różne rodzaje metalu radzą sobie z ogniem (niektóre nie zapewniają żadnej ochrony, podczas gdy inne chronią Cię do 1000 stopni Fahrenheita).

Podsumowując 

Produkty wykonane ze stali oferują zazwyczaj lepsze bezpieczeństwo, ponieważ nie są tak narażone na stłuczenie lub spalenie. Jeśli jednak wybierzesz szafy ze stalowymi drzwiami i drewnianymi półkami – nawet jeśli drzwi są wykonane ze stali, nadal może dojść do włamania i kradzieży Twoich przedmiotów, jeśli Twój magazyn znajduje się w obszarze o wysokiej przestępczości lub w zagrożonym miejscu. Najpierw zastanów się, czego potrzebujesz od szafy (np. częstego dostępu lub bezpieczeństwa), a następnie uważnie przeczytaj wszystkie informacje o produkcie przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *