Projekt pokoju dla chłopca

Jest bardzo proste, w końcu nie ma tak wielu zasad, których trzeba przestrzegać. Chodzi tylko o to, aby wziąć pod uwagę kilka prostych rzeczy. Na przykład, chłopcy uwielbiają jasne kolory i uwielbiają stylowe perspektywy przemysłowe. Ale najważniejsze jest stworzenie pokoju, w którym twoje dziecko będzie wygodne.

Ogólnie rzecz biorąc, chłopcy nie są zbyt wymagający. Pokój dla chłopca nie musi być udekorowany banalnymi postaciami z bajek, samochodami czy wojskowymi. Chłopcy uwielbiają wszystko, co pomoże im wyobrazić sobie siebie jako dzielnych wojowników lub sprawnych kierowców. Dlatego ściany w ich pokoju można pomalować na jasne odcienie szarości i powiesić zdjęcia astronautów lub samochodów wyścigowych.

Podłoga w pokoju chłopca powinna być niezbyt miękka i wygodna, ale jednocześnie schludna i zadbana. Zasłony do pokoi chłopięcych mogą być wykonane w neutralnych kolorach, zarówno biały i czarny będzie tam wyglądać dobrze.

Oprócz tych kilku prostych wskazówek, warto zwrócić uwagę na to, że w ogóle, chłopcy uwielbiają niebieski kolor, który uważają za bardzo męski.

Projekt sypialni dla dzieci może czasami stać się poważnym problemem. Rodzice, którzy nie są szczególnie utalentowani w projektowaniu wnętrz, często nie wiedzą, jak stworzyć wygodną przestrzeń dla swojego dziecka bez szkody dla jego wzroku i komfortu emocjonalnego. W końcu konieczne jest m.in Stworzyć przestrzeń do nauki i snu.

Pokój dziewczynki nie może być po prostu przerobiony na pokój chłopca (i odwrotnie). Sypialnia powinna zawsze spełniać pewne zasady, ponieważ musi odpowiadać przyzwyczajeniom i upodobaniom dziecka, które w niej mieszka.

Najważniejsze jest to, aby dziecko czuło się komfortowo w swoim pokoju. Można stworzyć osobną przestrzeń dla chłopców i dziewczynek, ale jest wielu rodziców, którzy z braku czasu, funduszy lub po prostu dlatego, że ich dzieci nie różnią się zbytnio pod względem gustów, tworzą jedną sypialnię dla obu płci.

Najprostszą opcją jest usunięcie kobiecych detali (miękkie zabawki, tapety z kwiatami miękkie dywany, różowa pościel) i zastąpić je chłopięcymi przedmiotami. Pokój chłopca powinien być zawsze schludny i zadbany.

W tej przestrzeni muszą znaleźć się meble, które pomogą dziecku w nauce lub przyjemnym spędzaniu wolnego czasu. Sypialnia nie powinna wyglądać na zagraconą, aby ułatwić odnalezienie w niej dowolnego przedmiotu. 10 najlepszych pomysłów na sypialnię dla chłopca:

– Unikaj obrazów z postaciami z kreskówek – unikaj jasnych kolorów i miękkich dywaników.

– Podłoga powinna być twarda, w miarę możliwości wykonana z drewna. Miękkie dywany są konieczne tylko przy wejściu do pokoju lub przed łóżkiem. Jeśli położysz dywan, wybierz stonowany w ciemnym lub jasnoszarym kolorze.

– Ramy obrazów powinny być przymocowane do ściany za pomocą śrub, a nie gwoździ. Jeśli to konieczne, stwórz industrialną kompozycję z rdzawych żelaznych detali.

– Doniczka z roślinami – to świetna opcja dla małych chłopców, którzy kochają przygody i dbają o środowisko.

– Połączenie szafy i regału na książki na górze – wspaniały pomysł, aby zaoszczędzić miejsce. Przymocuj drążek do wieszania tak, aby można go było przesuwać na boki, a nie do środka pokoju.

– Akcesoria dla dzieci – nie muszą być drogie, ale powinny mieć dobrą jakość. Wybierz ubrania do nauki lub sport.

– Jasne ubrania do gier, sportu lub na imprezy powinny być umieszczone w osobnej szafie.

– Stosuj jasne zasłony – w ciągu dnia wpuszczają więcej światła, a w nocy dziecko nie będzie wstawało z łóżka, żeby wyłączyć światło.

– Zrób ścianę, która oddzieli część sypialną od strefy nauki. W tym przypadku nie można popełnić błędu przy wyborze mebli i akcesoriów.

– Stwórz specjalną strefę do nauki – umieść w niej wszystko, co pomoże mu w pracy w szkole: przybory do pisania, książki itp. W razie potrzeby możesz stworzyć kącik, w którym dziecko będzie mogło spokojnie czytać lub bawić się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *