Obrzeża granitowe do ogrodu

Krawężniki granitowe to niezwykle trwały materiał na miejskie obrzeża chodnikowe. Sprawdzą się one o wiele lepiej niż jakiekolwiek krawężniki betonowe. Na pewno widziałeś, zwłaszcza w okolicach parkingów, wiele popękanych krawężników betonowych. Niestety, beton jest stosunkowo słabym materiałem. Po roku lub dwóch wystawienia na działanie ciągle zmieniających się warunków atmosferycznych, traci większość swoich właściwości fizycznych. Każde najechanie przez samochód może spowodować, że spora część betonowego krawężnika oderwie się.

Z drugiej strony krawężniki granitowe są niezwykle twardym materiałem. Widać na zdjęciu, jak doskonale znosi on nieustanny ruch uliczny. Po prostu nie rozpada się pod ogromnym naciskiem. Z tego powodu granit jest powszechnie stosowany na ulicach przeznaczonych wyłącznie dla pieszych i chodnikach, gdzie ruch samochodowy jest ściśle zabroniony lub ograniczony. Krawężnik wytrzyma duże natężenie ruchu pieszego bez zauważalnego wpływu na jego stan fizyczny.

Granitowe obrzeże do ścieżki ogrodowej

A jeśli to nie wystarczy, oto jeszcze jeden mocny argument przemawiający za użyciem granitowych krawężników wokół ogrodu: materiały te są niemal całkowicie odporne na warunki atmosferyczne! W przeciwieństwie do drewna, które z czasem niszczeje nawet wtedy, gdy jest dobrze konserwowane, granit jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne . Granit nie gnije i nie pęka z upływem czasu, jeśli nie jest narażony na działanie wody. Jednocześnie jednak granit jest porowaty i łatwo przyjmuje różnego rodzaju uszczelniacze, dzięki czemu można go chronić przed gniciem, nakładając kilka warstw uszczelniacza.

Krawężniki granitowe są również bardziej estetyczne niż betonowe, ponieważ są dostępne w znacznie szerszej gamie kolorów. To sprawia, że te materiały są idealne do ścieżki ogrodowej, bocznego wejścia, a nawet do wyłożenia kwietników! Są one dostępne w setkach różnych odcieni, od ciemnego czarnego do jasnego różu do szarobrązowego. Możesz wybrać dowolny kolor pasuje do Twojego domu lub ogrodu, dzięki czemu integralną częścią projektu krajobrazu.

Właśnie teraz, granitowe obrzeża staje się bardzopopularny jako zamiennik tradycyjnego obrzeża trawnikowego. Szybko staje się najlepszym wyborem obrzeża ogrodowego, ponieważ działa lepiej i dłużej, a jednocześnie wygląda o wiele ładniej niż zwykły beton lub drewno. Jeśli chcesz wzbogacić swój projekt krajobrazu o ten trwały, atrakcyjny materiał, przekonasz się, że krawężniki granitowe są dość łatwe w instalacji! Wystarczy przyciąć je wzdłuż pożądanej ścieżki, ułożyć na miejscu (bez konieczności użycia zaprawy) i uszczelnić złącza, aby zapewnić trwałe piękno!

Granit vs Beton

„Granit” to grubokrystaliczne skały iglaste lub skały składające się głównie z kwarcu i skalenia ( krzemiany).

„Beton” jest materiałem złożonym z grubego kruszywa połączonego płynnym cementem, który twardnieje z czasem (najczęściej na powietrzu) i posiada znaczną wytrzymałość mechaniczną.

Które obrzeża są trwalsze? Krawężniki betonowe pękają i kruszą się, podczas gdy krawężniki granitowe pozostają nienaruszone! Który wygląda ładniej? Granit ma setki różnych kolorów do wyboru, podczas gdy beton występuje tylko w jednym kolorze. Jak łatwo jest go zainstalować? W przypadku krawężników granitowych nie jest wymagana zaprawa murarska: wystarczy przyciąć je wzdłuż pożądanej ścieżki i ułożyć na miejscu! Natomiast krawężniki betonowe wymagają układania każdego bloku osobno. Które rozwiązanie jest lepsze? Na tym zdjęciu widać, jak dobrze granit wytrzymuje ruch uliczny w porównaniu z popękanym krawężnikiem betonowym. Z tego powodu, granitjest powszechnie stosowany na ulicach przeznaczonych wyłącznie dla pieszych i chodnikach, gdzie ruch pojazdów jest ściśle zabroniony lub ograniczony. Krawężnik taki będzie trwał znacznie dłużej niż betonowy!

Które rozwiązanie należy wybrać? Nie ulega wątpliwości, że krawężniki granitowe są najlepszym wyborem ze względu na trwałość, piękno i wygodę. Jeśli chcesz poprawić swój projekt krajobrazu z tego materiału, skontaktuj się z wykonawcą dzisiaj! Mogą oni na zamówienie przyciąć granitowe obrzeża wzdłuż różnych wzorów dekoracyjnych, aby upewnić się, że pasują do Twojego ogrodu idealnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *