Które panele fotowoltaiczne wybrać

Nie ma idealnego producenta ani idealnej oferty, która zadowoli wszystkich zainteresowanych fotowoltaiką. Na szczęście nie masz się czego obawiać. Na rynku jest wielu naprawdę świetnych producentów z bardzo porządnymi produktami.

Zagrożenia dla instalacji fotowoltaicznych. Czego powinieneś się wystrzegać?

Choć panele słoneczne uważane są za bardzo trwałe i wydajne, istnieje szereg zagrożeń, które mogą znacząco obniżyć jakość ich pracy. Nieprawidłowy montaż Pęknięta szyba panelu Degradacja wywołana czynnikami potencjalnymi Ślady po robakach Wadliwa folia ochronna

Po pierwsze: odrób swoją pracę domową, porównując wiele ofert dostępnych obecnie na rynku (patrz lista poniżej). Nie wyciągaj pochopnych wniosków wyłącznie na podstawie ceny; spróbuj również przyjrzeć się sprawności poszczególnych ogniw, gwarancja i wiarygodność producenta. Należy zwrócić uwagę na materiały użyte do produkcji ogniw (monokrystaliczne czy polikrystaliczne), czy są one zabezpieczone powłokami antyrefleksyjnymi, anty-UV itp.

Po drugie: po wybraniu konkretnego modelu sprawdź, czy spełnia on wszystkie wymagania instalacyjne obowiązujące w Twoim kraju. Na przykład, preferuj produkty, które spełniają klasę T4 zgodnie z normą EN 60529. Ponadto, NIGDY nie próbuj oszczędzać na kosztach instalacji! Jeśli ktoś obiecuje Ci „wyjątkowo niską cenę” za instalację paneli słonecznych lub inne usługi związane z tym biznesem – bądź bardzo sceptyczny! Prawdopodobnie dostaniesz to, za co zapłaciłeś! I nawet jeśli wydaje się to zbyt piękne być prawdą, pamiętaj – oszczędzasz na instalacji paneli fotowoltaicznych tylko raz, i to przez co najmniej 20 lat!

Po trzecie: upewnij się, że wybrany przez Ciebie producent jest wiarygodny. Jest wielu handlowców i instalatorów, którzy nawet nie udają, że oferują przyzwoity produkt; chcą tylko szybko zarobić pieniądze, oszukując świadomych energetycznie ludzi. Więc zapytaj swoich przyjaciół lub krewnych o firmy, których używali przed podjęciem decyzji. Sprawdź, czy w recenzjach nie ma wzmianki o niskiej jakości produktów, opóźnionych dostawach lub ogólnie wątpliwych praktykach biznesowych (zwodnicze kampanie marketingowe).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *