Kamienne schody w Twoim Domu. Jakie schody granitowe wybrać?

Jednym z ważniejszych elementów wystroju wnętrz są schody kamienne, które służą zarówno do tego, by stać się częścią wystroju, jak i zapewnić wygodę. Schody kamienne pozwalają na zmniejszenie hałasu w domu, stworzenie przestrzeni do przechowywania pod schodami lub wokół nich. Schody kamienne wymagają dodatkowego wykończenia, które może podnieść cenę. Niezależnie od tego jak prosta jest architektura Twojego domu, możesz stworzyć oryginalne schody, które staną się jego wyróżnikiem, z naszą firmą jest to możliwe!

Stopniowe schodzenie wzdłuż całego obwodu pomieszczenia pozwala na przenikanie światła do każdego zakątka. Nawet jeśli po jednej stronie salonu nie ma okien, można wybrać dowolny wzór i kolor, który będzie odpowiadał Państwa wymaganiom, np. czarne granitowe schody na tle białych ścian będą stanowiły doskonały kontrast . Ten naturalny kamień może być wykonany z bazaltu, zielonego marmuru i zielonego granitu.

Czarne schody będą pasowały do wnętrz o ciemnym odcieniu i oświetleniu. Jeśli chcesz osiągnąć efekt dyskotekowy w swoim mieszkaniu lub domu, idealnym rozwiązaniem będą schody z czarnego granitu z oświetleniem LED. Tworząc projekt swojej klatki schodowej lepiej nie skąpić na oprawach oświetleniowych – wspierają one całą kompozycję i podkreślają jej piękno.

Jasny kolor, taki jak lawenda lub różowy kwarc, będzie pasował do każdego wnętrza, w którym są białe ściany i sufit wraz z jasnymi parkietami. Najlepszą opcją dla tych, którzy chcą stworzyć oryginalną dekorację, która w subtelny sposób optycznie powiększy przestrzeń, jest montaż schodów z kolorowych bloków granitowych. Takie pokoje doskonale wyglądają w jednym tonie: biały pastelowe, beżowe. Schody mogą również podkreślać kolor ścian lub sufitu.

Jeśli chcesz osiągnąć zarówno jasne akcenty, jak i subtelne efekty, jasnoszary granit będzie odpowiedni dla Twojej klatki schodowej. Na przykład, jeśli wybierzesz projekt z białymi blokami granitowymi na tle czarnego marmuru, ta klatka schodowa stanie się wykwintnym elementem wystroju, który wzmacnia istniejącą grę kolorów w aranżacji wnętrz.

Faktem jest, że wybierając materiał kamienny do budowy schodów wewnętrznych należy pamiętać o wszystkich możliwych warunkach, w jakich się znajdują. Wynika to z wysokiej twardości i wagi kamienia naturalnego – zbyt kruchy materiał może szybko stać się bezużyteczny po instalacji w domu. Pozostanie jedynie jego demontaż i przewiezienie na wysypisko śmieci.

Główną zasadą przy wyborze materiału do produkcji schodów wewnętrznych jest uwzględnienie, ile osób będzie z nich korzystać i jakim obciążeniom będą poddawane. Najbardziej ekonomiczną opcją pod względem projektowym i wykonawczym jest produkcja zestawu schodów z prefabrykatów na miejscu budowy – takie podejście pozwala na kilkukrotne obniżenie kosztów.

Na każdym etapie budowy zapewniamy bezpłatne wsparcie techniczne i konsultacje we wszystkich kwestiach związanych z procesem montażu: wymiary i nośność; opcje wygody; transport; składowanie; podnoszenie; wstępne wykończenie (uszczelnienie); instalacja elektryczna (jeśli takie elementy są zawarte w projekcie). Oferujemy indywidualne podejście do każdego klienta, który może wybierać spośród wielu wzorów materiałów pokryciowych i kolorystykę kamieni, a także kolor tła ścian.

Cena za komplet schodów z naszej firmy kształtuje się w oparciu o ilość opcji projektowych dostępnych dla każdego klienta. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu gotowych elementów na własny użytek, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze przy ich montażu w Państwa domu.

Schody, które wykonywane są w naszej firmie przez doświadczonych fachowców pozwalają na stworzenie niezwykłej aranżacji wnętrza w każdej przestrzeni. Materiał ten pozwala zamienić nawet najmniejsze pomieszczenia w przytulne strefy, w których wspaniale jest odpocząć po pracy lub nauce. Najważniejsze to nie tracić inspiracji i pomysłów!

Jeśli wykorzystanie kamienia naturalnego w projektach wnętrz przemawia do Ciebie, ale nie wiesz, jak zrealizować ten pomysł w praktyka wynikająca z braku doświadczenia, możemy zaoferować Państwu rzetelną realizację tego zadania, tak aby osiągnąć zamierzony efekt.

Projektowaniem i wykonywaniem schodów do domów i biur zajmujemy się od ponad 10 lat, w tym czasie zdobyliśmy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. W naszej firmie pracują również profesjonalni projektanci z wyższym wykształceniem kierunkowym, architekci, którzy wiedzą jak tworzyć niezwykłe formy wnętrz, które wzbogacą każde pomieszczenie.

Ponadto wysokiej jakości materiały z kamienia naturalnego użyte do wykonania schodów nie tylko dodadzą Twojemu domowi piękna i elegancji, ale również zapewnią bezpieczeństwo podczas chodzenia po nich.

Kamienne stopnie są niesamowicie wytrzymałe – z łatwością utrzymują ciężar osób, a ich ruchy pozwalają ograniczyć przenoszenie hałasu przez całe pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *