Jakie ozdoby do ogrodu wybrać?

Pierwsze cechy, które należy rozważyć przy wyborze ozdób ogrodowych to waga i stabilność, ponieważ nie chcesz, aby rozpadły się po kilku burzach lub tańczyły wokół z własnej wagi podczas wietrznych dni… Czy nie byłoby miło, gdyby Twój ogród wyglądał podobnie do tego? Jest idealny! Ale jeśli nie masz tak dużego obszaru w domu, myślę, że coś takiego jak te metalowe dekoracje ogrodowe mogłyby zrobić praca.

Ostatni, ale nie najmniej ozdoby ogrodowe powinny być łatwe do utrzymania. Tak jak w przypadku tej dekoracji ogrodowej wykonanej z betonu, może być ona łatwo zmywana przez deszcz. Inne dekoracje ogrodowe wymagają więcej troski, jak na przykład drewniane konstrukcje ogrodowe.

Ponieważ ozdoby ogrodowe umieszczane są zazwyczaj na zewnątrz, powinny być odporne na warunki atmosferyczne. Kamienne ozdoby ogrodowe są pod tym względem idealne, bez problemu przetrwają nawet srogie zimy. Jeśli jednak wolisz ozdoby ogrodowe, które wyglądają bardziej naturalnie, to kamienie ogrodowe wykonane z betonu mogą być tym, czego szukasz.

Zakochałem się w dekoracjach ogrodowych wykonanych z żelaza, kiedy zobaczyłem je po raz pierwszy. Mają one szczególny wpływ na wygląd ogrodu, a biorąc pod uwagę ich wagę, jestem pewna, że przetrwają kolejne dziesięciolecia! Są idealnym wyborem, jeśli chcesz udekorować swój ogród drzewami, pozwalając im stać prosto przez całe lato. A może wolisz lampy ogrodowe?

Mówi się, że „obraz mówi więcej niż tysiąc słów”. Spójrzcie więc na dekoracje ogrodowe, które wybrałam do zaprezentowania poniżej. Są one wykonane ze stali lub betonu i doskonale wkomponowują się w otoczenie ogrodu. Jednak dekoracja ogrodu to nie tylko sam ogród! Założę się, że Twój ogród potrzebuje również mebli ogrodowych…

Donice ogrodowe z betonu i kamienia.

Piękne donice to ważny element wyposażenia ogrodu – małe pojemniki do uprawy kwiatów jednorocznych i duże donice do dekoracji tarasów z iglaków. Na rynku można znaleźć różne ich rodzaje – od masywnych betonowych po stylowe kamionkowe i ceramiczne, a także produkty w formie skrzynek etc., jednak wszystkie gotowe pojemniki można zastąpić własnymi , stworzone z różnych materiałów.

Dlaczego warto zdecydować się na gotowe?

Na rynku można znaleźć różne rodzaje donic – od masywnych wyrobów betonowych, po stylowe gresy, ceramikę i produkty w formie skrzynek. Gotowe pojemniki można jednak zastąpić własnymi, stworzonymi z różnych materiałów.

Jakie są Państwa korzyści z tworzenia własnej donicy?

Pierwszą z nich jest oszczędność kosztów – na pewno miło jest zaoszczędzić trochę pieniędzy na tym, co jest potrzebne do ogrodu 😉 Następnie jest też ogromna różnorodność materiałów, których można użyć do stworzenia donic ogrodowych – glina, drewno itp. W końcu możesz stworzyć co tylko chcesz i udekorować parapet lub balkon kwiatami lub roślinami w środku! Przyjrzyjmy się kilku radom podczas tworzenia własnego garnka:

– Najlepiej jest używać garnków glinianych, ponieważ muszą być one wypalane w piecu, dlatego trzeba zwracać uwagę, aby ich nie stłuc.

– Donice wykonane z drewna mogą być ozdobione farbami i lakierami, ale będą wymagały więcej troski niż te wykonane z innych materiałów.

– Donice kamienne również mogą wnieść element artystyczny do Twojej przestrzeni życiowej, a nawet dodać jej ciepła. Kamień jest łatwy w utrzymaniu i świetnie wygląda również na zewnątrz!

Betonowe ozdoby ogrodowe są odpowiednie do umieszczenia na zewnątrz. Wytrzymują ostre zimy bez żadnego problemu, co czyni je doskonałym wyborem, jeśli chcesz dekoracje ogrodowe, które wyglądają naturalnie.

Dekoracja ogrodu jest nie tylko o sam ogród! Założę się, że Twój ogród potrzebuje również mebli ogrodowych….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *