Jaki sejf do domu wybrać?

Rynek jest przepełniony wieloma różnymi rodzajami sejfów. Niektóre są zbyt małe, by być praktyczne, niektóre wyglądają jak wojskowe nadwyżki magazynowe i nie będą stanowić ozdoby salonu (choć mogą zawierać przydatne informacje), a inne mogą być zbyt drogie jak na swoje niewielkie rozmiary lub brak funkcji. Istnieją też bardziej skomplikowane modele, które pozwalają na ukrycie sejfu w różnych miejscach, umożliwiając właścicielowi dyskretne przemieszczanie go.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sejfu?

Bardzo ważne jest, aby sejf posiadał niezawodne zamki, dzięki czemu nie trzeba ich wymieniać co pół roku, co pozwala ograniczyć dodatkowe koszty. Dobrą radą jest, jeśli to możliwe, kupno dwóch identycznych sejfów, aby jeden z nich mógł pełnić funkcję rezerwę na wypadek, gdyby pierwszy zawiódł.

Najlepszy sejf to taki, który odpowiada Twoim potrzebom, niekoniecznie najdroższy czy najmniejszy. Duży sejf z prostymi zamkami może być dla Ciebie wystarczający, ale inni mogą potrzebować większej ochrony, aby trzymać swoje kosztowności pod kluczem. 

Czy sejfy domowe działają?

Często ludzie myślą, że skoro kupili sejf, to żaden włamywacz nigdy nie będzie w stanie go otworzyć i zrabować ich kosztowności. To po prostu nieprawda, a najlepszym dowodem na to jest spojrzenie na to, ile sejfów zostaje otwartych podczas napadu lub włamania. To, co powinieneś zrobić, to przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa, które zapewnią Ci minimalny poziom ochrony wymagany do odstraszenia większości włamywaczy.

Mały sejf może być ukryty w niepozornym miejscu w Twoim domu, za obrazem na ścianie lub wewnątrz innego obiektu, tak aby nie mógł być bezpośrednio wykryty. Niektóre sejfy mają również zaawansowane zamki elektroniczne, które mogą działać na podstawie kart swipe lub odcisków palców 

Innym sposobem na ochronę kosztowności jest zakup ognioodpornych/wodoodpornych pojemników do Twojego sejfu. Jeżeli są one wykonane przez profesjonalne firmy ochroniarskie, mogą zawierać substancje, które będą chronią dokumenty i klucze przed szkodami wyrządzonymi przez ogień lub wodę.

Czy warto więc mieć sejf domowy? 

Dobrą odpowiedzią na to pytanie jest: jeśli dzięki niemu poczujesz się bezpieczniej, to tak! Jeśli naprawdę chcesz zabezpieczyć swoje cenne przedmioty na wypadek kradzieży i pożaru, musisz wiedzieć, ile są one naprawdę warte i jaki jest najskuteczniejszy sposób ich ochrony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *