Garść pomysłów na aranżację przedpokoju

Przedpokoje są często pomijanym elementem podczas projektowania domu. Fakt, że są one zazwyczaj niewielkich rozmiarów, schowane i trochę nudne oznacza, że wiele osób nie poświęca im zbyt wiele uwagi na etapie planowania. Ale to zaskakujące, jak szybko nawet najbardziej niewinne korytarze mogą zostać przekształcone za pomocą odrobiny farby i zmiany aranżacji mebli i oświetlenia. Poniżej przedstawiamy cztery pomysły, które pomogą Ci zacząć:

1) OTWÓRZ PRZESTRZEŃ

Jeśli twój pokój wygląda na zagracony lub ciemny, ponieważ nie ma naturalnego światła, trzeba będzie rozszerzyć to, co już istnieje, dodając kolejne okno lub otwierając ścianę do innego pokoju. Dodaj lustra wzdłuż tych otworów, aby pomóc przynieść dodatkowe światło i sprawić, że wydaje się bardziej ekspansywny. Zaglądanie do innych pomieszczeń sprawia, że czuć, że w domu jest coś więcej niż tylko jeden korytarz.

2) STWÓRZ PUNKT CENTRALNY

Dobrze umiejscowiony punkt centralny przyciągnie wzrok i doda zainteresowania do Twojego przedpokoju. Może to być uderzające dzieło sztuki, dramatyczna oprawa świetlna lub interesująca ławka lub stolik. Strategicznie umieść meble tak, aby ludzie mieli gdzie usiąść i zdjąć buty lub odłożyć paczki

3) POMALUJ GO NA RADOSNY KOLOR

Warstwa farby może zdziałać cuda dla ponurego korytarza. Jasne kolory są energetyzujące i mogą sprawić, że każda przestrzeń wydaje się większa. Jeśli Twój korytarz jest krótki, idź z odważnym kolorem na ścianach, aby wydawał się dłuższy. Białe podłogi pomogą rozjaśnić ciemną przestrzeń, podobnie jak jasne ściany.

4) STWÓRZ PRZYJAZNE WEJŚCIE

Jeśli to możliwe, upewnij się, że drzwi wejściowe są dobrze widoczne. Jeśli masz szczególnie długi korytarz, utwórz kilka wyjść, aby dać mu wizualne zainteresowanie i sprawić,poczucie, że istnieje wiele miejsc docelowych w domu. Dodanie świateł lub luster wzdłuż drogi może pomóc oświetlić przestrzeń i sprawić, że będzie wydawała się jaśniejsza. Użycie koloru w każdym wejściu również przyciągnie zainteresowanie, nie zajmując zbyt wiele dostępnej przestrzeni na ścianie.

Prowansalski czy Rokoko? – Jaki styl dla naszego przedpokoju wybrać?

Przedpokój to często niezauważalna przestrzeń w domu. Można go łatwo przeoczyć i czasami wydaje się, że nawet go nie widzimy, gdy chodzimy po naszych domach. A jednak przechowują one wiele elementów każdego domu i mogą być bardzo piękne, jeśli są dobrze zaprojektowane. Są to naprawdę tylko małe pokoje, które prowadzą nas z jednego miejsca do drugiego, ale są one rzeczywiście dość szczególne, ponieważ są one zazwyczaj pierwszą częścią domu doświadczasz po wyjściu lub wejściu. Większość ludzi myśli o przedpokojach jako o małych przestrzeniach bez miejsca do przechowywania, z niewielkim wystrojem i funkcjonalnością będącą numerem jeden na liście dla tego obszaru… ale to nie musi być prawda! Przedpokoje trwają tylko sekundy kiedy przechodzisz obok nich, więc muszą być funkcjonalne i praktyczne, ale mają również potencjał, aby być piękne. Wszyscy chcemy, aby w naszych domach panował czynnik „wow”, szczególnie jeśli chodzi o małe przestrzenie. Przedpokoje są tak samo ważne jak każdy inny pokój w Twoim domu, ponieważ liczy się każda przestrzeń – nawet przedpokój!

Oto kilka pomysłów na to, jak sprawić, by przedpokój wyglądał pięknie:

Myśl poza pudełkiem

Nie musisz przestrzegać popularnych zasad projektowania, w których musisz oddzielać kolory lub odcienie za pomocą mebli lub akcesoriów, możesz zrobić wszystko, co uważasz, że wygląda najlepiej. Jeśli Twój przedpokój jest wąski – wybierz białe dekoracje dla tego obszaru, ponieważ otworzy przestrzeń odbijając światło lepiej niż ciemniejsze tony. Jeśli jest wymagający jeśli chodzi o przestrzeń, możesz stworzyć iluzję większej szerokości, wybierając jasne kolory – biały lub beżowy to świetne opcje. Jeśli Twój przedpokój jest długi i nie ma naturalnego oświetlenia, ważne jest, aby mieć przynajmniej jeden punkt centralny w tym obszarze. Lustro, obraz lub jakikolwiek inny obiekt przyciągający wzrok sprawi, że będzie się on wydawał bardziej przestronny i jednocześnie dobrze zaprojektowany. Możesz również użyć kontrastujących schematów kolorystycznych, aby optycznie powiększyć hol – wybierz cieplejsze odcienie dla ścian, jeśli są pomalowane jaśniejszymi odcieniami, ponieważ stworzy to głębię w tym obszarze. Nie ograniczaj się do używania tylko pasujących kolorów!

Dodanie roślin to świetny sposób, aby sprawić, że każdy przedpokój będzie wyglądał bardziej zachęcająco i ciepło. Nie tylko dodają one koloru i życia do przestrzeni, ale także pomagają oczyścić powietrze. Wybierz rośliny niewymagające w utrzymaniu, lub wybierz rośliny doniczkowe, które można łatwo przenosić. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz nawet dodać niewielki kącik do siedzenia z kilkoma poduszkami, w którym goście będą mogli się zrelaksować.

Przedpokoje są notorycznie zagracane, zwłaszcza jeśli służą jako miejsce wyrzucania płaszczy, butów i toreb. Aby tego uniknąć, postaw na kreatywne rozwiązania w zakresie przechowywania. Montowane na ścianie półki lub haki są idealne do przechowywania płaszczy i kapeluszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *