Dlaczego pompa hydrauliczna się przegrzewa? Regeneracja pomp hydraulicznych

Pompa hydrauliczna to urządzenie mechaniczne, które zamienia energię cieczy na energię ciśnienia. Ten rodzaj urządzeń energetycznych znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, a także w rolnictwie, budownictwie i transporcie.

Przegrzewanie się pompy hydraulicznej 

Przegrzewanie się pompy hydraulicznej to częsty problem w koparkach. Jest to wynik przeciążenia pompy zbyt dużą ilością pracy. Jeśli pompa hydrauliczna Twojej koparki przegrzewa się, może to spowodować uszkodzenie innych elementów, takich jak uszczelki i łożyska.

Główne przyczyny przegrzewania się pompy hydraulicznej

Główną przyczyną przegrzewania się pompy hydraulicznej jest brak wystarczającej cyrkulacji powietrza.

Pompa jest zwykle instalowana w miejscu o słabej wentylacji. W takim przypadku temperatura pompy gwałtownie wzrasta, co powoduje jej awarię i uszkodzenie.

Drugą przyczyną awarii pompy hydraulicznej jest przekroczenie przez środowisko pracy dopuszczalnego zakresu temperatur. Na przykład, gdy pracujesz w gorący letni dzień lub w środowisku, w którym nie ma systemu wentylacji lub klimatyzacji, wtedy twoja pompa hydrauliczna zostanie wkrótce uszkodzona.

Trzecim powodem awarii pompy hydraulicznej jest to, że zaczyna ona pracować wielokrotnie bez zatrzymania, co powoduje przegrzanie i uszkodzenie wewnętrznych części pompy hydraulicznej.

Kolejny powód to poziom oleju jest niewystarczający w zbiorniku rezerwowym koparki. Może to powodować niski przepływ, co skutkuje przegrzaniem pompy hydraulicznej ze względu na wysoki wzrost ciśnienia wewnątrz maszyny podczas wykonywania operacji kopania.

Czy można naprawić pompę hydrauliczną?

Nie jest tajemnicą, że pompa hydrauliczna jest jednym z najważniejszych elementów każdego układu hydraulicznego. Funkcją, którą pełni jest zapewnienie ciśnienia dla hydrauliki, a jej awaria może prowadzić do poważnych konsekwencji. Czy zatem możliwa jest naprawa takiego urządzenia?

Odpowiedź brzmi: tak, ale tylko wtedy, gdy posiadasz niezbędne umiejętności i narzędzia potrzebne do tego zadania. Jeśli ich nie masz, to powinieneś skontaktować się z profesjonalistami, którzy będą w stanie pomóc Ci w rozwiązaniu problemu.

Popsuta pompa hydrauliczna – gdzie szukać pomocy? Serwis hydrauliki siłowej

Jeśli masz pompę hydrauliczną, która jest uszkodzona, będziesz musiał znaleźć centrum serwisowe hydrauliki siłowej, aby ją naprawić. Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, to poszukać firmy, która specjalizuje się w naprawie i konserwacji tych maszyn.

Powodem, dla którego należy szukać takich centrów usług jest to, że jeśli nie wiesz, jak naprawić te maszyny i jedynym sposobem, aby to zrobić jest wynajęcie kogoś, kto wie, jak to zrobić. To pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie jest to łatwa praca, a jeśli spróbujesz zrobić to na własną rękę, są szanse, że będzie więcej szkód niż wcześniej.

Możesz również sprawdzić z innymi ludźmi, którzy mają podobne maszyny, więc mogą polecić kogoś, kogo znają wcześniej, który zrobił doskonałą pracę na swoich pompach. W ten sposób będzie można uzyskać pewne zalecenia od nich, które pomogą Ci w znalezieniu dobrej osoby, która może naprawić swoje pompy hydrauliczne, nie powodując więcej szkód niż to konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *