Czym należy pokryć ziemię przed ułożeniem kory kamiennej?

Ważne jest przygotowanie podłoża pod korę kamienną poprzez ułożenie czegoś, co podtrzyma jej ciężar i sprawi, że chwasty nie będą przez nią wyrastać.

Chwasty mogą stanowić problem, jeśli użyjesz kamienia jako mulczu: będą wyrastać przez szczeliny między kamieniami i utrudniać ich usuwanie.

Wynik: niechlujny stos chwastów pod Twoimi kamieniami, jeśli teren nie jest odpowiednio przygotowany.

Agrowłóknina

Włóknina jest skuteczna w kontroli erozji, ale należy ją okresowo wymieniać, ponieważ niszczy się pod wpływem skrajnych temperatur i wilgoci. Agrowłóknina pod korę kamienną łączy włókna naturalne z syntetycznymi; służy do ochrony gleby przed wymywaniem w czasie deszczu lub rozwiewaniem przez prądy wiatrowe. Kora kamienna może rozerwać włókninę, do której jest przymocowana, dlatego nie zalecamy stosowania tego materiału na większych powierzchniach. Kiedy nadejdzie czas wymiany wkładek z włókniny, będziesz miał trochę pracy – i możliwego dyskomfortu – przy przenoszeniu całej tej kory kamiennej podczas usuwania starych kawałków i dodawania nowych.

W niektórych rejonach, gdzie wykorzystuje się korę kamienną, można rozważyć zastosowanie agrowłókniny.

Agrotkaniny są coraz częściej wykorzystywane jako podłoża do kory kamiennej

Agrowłóknina jest grubsza niż agrotkanina, więc prawdopodobnie będzie trwalsza. Jest wykonana z włókien polipropylenowych, które są przeplatane, tworząc długie nici, podobnie jak w przypadku agrowłókniny.

Tkanina jest mocniejsza od włókniny – można ją obłożyć kamieniami dekoracyjnymi bez obawy o ciężar. Agrowłóknina stanowi doskonałą barierę przeciw chwastom – zapobiega ich przerastaniu, nawet gdy ich nasiona są już obecne w glebie.

Ponadto tkanina jest wystarczająco mocna, aby pomieścić korę kamienną o nieregularnych kształtach, dzięki czemu materiały te mogą być na niej układane bez uszkodzenia jej integralności. Agrowłóknina jest przepuszczalna dla wody, dzięki czemu rośliny mogą otrzymywać tyle wilgoci, ile potrzebują.

Folia ogrodnicza

Folia występuje w wielu różnych grubościach i kolorach. Folia ogrodnicza jest mocna, ale wilgoć może mieć trudności z odparowaniem przez glebę pod nią, gdy jest używana jako mulcz.

W przypadku roślin, które nie są mrozoodporne, należy zastosować ten materiał pod korą kamienia. Ochroni to je przed niskimi temperaturami i pozwoli zachować dobry wygląd przez cały rok.

Kamienna kora jako dekoracyjny dodatek do ogrodu

Chcąc stworzyć piękny ogród, musimy zastanowić się, jak będzie on wyglądał. Funkcjonalna kora kamienna może być wykorzystana na wiele sposobów – od wyłożenia ścieżek po stworzenie obrzeży wokół kwiatów i roślin. Aby uzyskać prosty wygląd, możesz użyć naturalnej kory kamiennej, aby dodać kolor i teksturę do swojego ogrodu. Użyj jej jako ściółki wokół roślin lub drzew, lub użyj jej zamiast żwiru na ścieżkach. Dzięki temu ogród nabierze naturalnego wyglądu i charakteru. Możemy ją również wykorzystać jako element dekoracyjny wokół stawów i wodotrysków. Kora kamienna jest dostępna w wielu różnych kolorach i rozmiarach, więc możesz wybrać to, co najlepiej sprawdzi się w Twoich potrzebach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *